EURO 2024: Ανοίγει η αυλαία στο Μόναχο1 ΠΟΛΥΝΕΚΡΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΣΤΗΝ ΠΥΛΟ: Πολλά τα αναπάντητα ερωτήματα για το έγκλημα2 ΚΥΡ. ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ: Τα «δίνει όλα» στους επιχειρηματικούς ομίλους του τουρισμού3 Έντονες διεργασίας με το βλέμμα στην ανασύσταση της αμαρτωλής σοσιαλδημοκρατίας4 ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ EXIT POLLS5 Σκέψεις για την αποχή στις ευρωεκλογές6

Ενας στους πέντε κάτω από το επίσημο όριο της φτώχειας στην ΕΕ!

Το πραγματικό πρόσωπο της Ευρωπαϊκής Ενωσης, ως μίας υπερεθνικής ένωσης του μεγάλου κεφαλαίου, που το μόνο που έχει να προσφέρει στους λαούς της είναι φτώχεια και πόλεμοι, αποκαλύπτουν με τον πλέον εμφατικό τρόπο τα επίσημα στοιχεία αναφορικά με τη φτώχεια.Ενας στους τέσσερις ανθρώπους στην Ελλάδα και ένας στους πέντε στην ΕΕ ζουν στο ... Περισσότερα

Ήττα στην παράταση για τον ΑΟΚ Βέροιας στην Πρέβεζα

Τελευταία ενημέρωση από Η Άλλη Άποψη
Την τέταρτη ήττα του σε πέντε παιχνίδια υπέστη σήμερα ο ΑΟΚ Βέροιας στην Πρέβεζα, σε ματς στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Ηλιάδη δεν κατάφερε να διατηρήσει στην παράταση την ανοδική απόδοση που είχε κατά τη διάρκεια του αγώνα και σημειώνοντας μόλις 4 πόντους στο διάστημα αυτό, γνώρισε την ήττα από την τοπική Νικόπολη.

Οι γηπεδούχοι, που αγωνίστηκαν τελευταία στιγμή χωρίς τον ψηλό τους (σ.σ. ο Μπάλλας ένιωσε πόνους στη μέση και έμεινε στον πάγκο), έπαιξαν με πάθος και δύναμη, μπροστά στο κοινό τους.

Από την άλλη πλευρά οι "λύκοι" θα μπορούσαν να πανηγυρίσουν στο τέλος μια μεγάλη νίκη αν εκμεταλλευόταν την ορμή που επέδειξαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν και πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα στον αγώνα.

Ωστόσο τα άστοχα σουτ στο πεντάλεπτο της παράτασης αλλά και η ευστοχία των γηπεδούχων, έγειρε την πλάστιγγα προς την πλευρά της Νικόπολης, με τελικό σκορ το 77-69

Εντυπωσιακός για τους φιλοξενούμενους ο Βαγγέλης Σισμάνης, ο οποίος πραγματοποίησε την καλύτερη του εμφάνιση με τα χρώματα του ΑΟΚ και τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μαυρίδης (18π) και Βλάχος (15π)

Επόμενο παιχνίδι για τον ΑΟΚ, την Κυριακή 19/11 στο ΔΑΚ "Βικέλας" με αντίπαλο τον Πρωτέα Γρεβενών

Τα δεκάλεπτα: 19-13, 37-31, 49-46, 65-65 (παρ. 77-69)

ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 17, Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 13, Σταμούλης, Κακιούζης 6, Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης, Νίκας 16, Μακρόπουλος 21, Μπακάλης, Μπάλλας.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσούλτζογλου, Σισμάνης 20, Γκανάς, Βλάχος 15, Μαυρίδης 18, Βοργιαζίδης, Γιαννόπουλος, Ντουλαβέρης, Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 12.